Пам’ятка про собак Печать E-mail

Я дуже люблю собак, але людей я люблю більше!!!

                Більшість людей люблять тварин, піклуються про них, створюють належні умови для проживання друзів наших молодших в неволі. Але це відбувається хаотично, на власний розсуд, керуючись бажаннями і тимчасовими захопленнями. У даному питанні, на теперішній час, немає системності, планування і впорядкованості в масштабах держави.

                Як і у людей, у тварин життєві обставини складаються по-різному: одна собака живе в оточенні доброти і лагідності, уваги та піклування, має комфортне місце для відпочинку та прогулянки, повноцінно харчується, а іншому – просто скажемо «не повезло». Ситуації бувають найрізноманітніші: від банального випадку до трагічної події – когось загубили, іншого – викинули; один гавкав на господаря, а йому це не сподобалось і собаку випхали з дому, а інший залишився нікому не потрібний після смерті свого господаря; є й такі, які з народження були напів-дикими і зграєю, разом з іншими псами бігають містом у пошуках їжі… 

 

                Як говорять у народі: «Собаки все розуміють, але сказати не можуть». Але такі роздуми залишимо для інших обставин, а зараз звернемо особливу увагу на основні проблемні питання.

                Станом на сьогоднішній день культурі собаківництва, як одному із напрямків культури суспільства взагалі, в нашій державі приділяється надто мало уваги. А там, де має місце невпорядкованість відносин, де невизначені норми чи правила поведінки – панує хаос, беззаконня і, звісно, безвідповідальність!

 

                Тому я не хочу Вас лякати, але бачачи наслідки елементарної безвідповідальності власників собак чи халатного відношення до правил утримання і вигулювання своїх улюбленців, бачачи трагічні долі людей,  які постраждали від укусів бродячих собак хочеться на своєму рівні по-можливості застерегти і підказати яким чином можна уникнути негативних наслідків, а у випадку, коли біда вже сталася – показати шляхи відстоювання законних прав та інтересів осіб, які постраждали від укусів тварин і, як показує пратика, найчастіше ними є собаки.

                І так, у цієї проблеми є кілька аспектів і, як головні виділимо чотири: культурні, психологічні, медичні та юридичні.

Культурний аспект включає в себе як поведінку собаки, її власника, так і кожної особи, яка може контактувати із твариною.

                Про поведінку собаки багато цікавого можуть професійно розповісти кінологи та лікарі-ветеринари, які у повсякденній роботі щодня спілкуються з цими тваринами і знають всі їх особливості, їх реакцію на оточуючі обставини та фактори. В рамках цієї статті я лише можу Вас попередити, що найбільш агресивними, навіть абсолютно здорові, ці тварини є навесні, в період злучки. Саме весною з ними слід вести себе особливо обережно і уважно ставитися до їх реагувань на жести і слова. Після зимових морозів всі живі організми відновлюють свої сили, стають активнішими та гостріше сприймають оточуюче середовище.

Психологічний аспект – це відношення людини до обставин. Не слід боятися собак. Необхідно їх спробувати зрозуміти і попередити негативні наслідки від зустрічі.

                Страх. Жах. Саме такі почуття можуть виникнути в ситуації, коли на Вас нападає собака. Мозок просто відключається і не хоче працювати. Але все ж найголовніше в такі моменти - не піддаватися паніці! Адже своєчасно вжиті заходи допоможуть уникнути негативних наслідків.

                Перше, на чому хотілося б загострити увагу - це захист при нападі собаки. Як банально це не прозвучить, але кращий засіб лікування - це профілактика. Тому, якщо є можливість уникати зустрічі зі зграєю собак, то краще це зробити. Обходьте стороною місця скупчення тварин. Якщо ж зустріч все ж відбулася, і собака (собаки) явно проявила до вас інтерес, потрібно постаратися придушити в собі страх і гучним владним голосом щось скомандувати. Швидше за все, собака, яка відчула, що ви сильніший нападати не буде. Застереження - якщо вона не скажена.

                Якщо у вас є з собою що-небудь їстівне, то можна спробувати відвернути собаку їжею. У якості «відлякувача» можна застосувати парасольку, адже собаки бояться предметів, що різко збільшуються в розмірі. В якості захисту в даній ситуації закон дозволяє використовувати гaзoву, пнeвмaтичну і, навіть, вогнепальну зброю (звичайно, при наявності дозвільних документів).

 

                З точки зору психології ні для кого не секрет, що багато людей і без укусів бояться собак. А після подібної події у потерпілого може розвинутися справжнісінька фобія. Особ-ливо, якщо від укусу тварини постраждала дитина. Як уникнути серйозних психологічних наслідків? І знову я Вам скажу - не треба панікувати! У світі існує безліч смертельних небезпек, і собачий укус - далеко не найстрашніша з них. Якщо собака вкусила дитину - не впадайте в паніку і постарайтеся не налякати дитину додатково своєю реакцією.

Швидко і рішуче надайте першу допомогу, заспокойте дитину і відвезіть до лікаря, не демонструючи по можливості власного страху. Але найправильніше - з раннього дитинства навчати дитину безпечній взаємодії з представниками тваринного світу - точно так само, як Ви вчите малюка поводженню з вогнем, гострими предметами, електрикою, як пояснюєте правила дорожнього руху. Собака набагато менш небезпечна, ніж автомобіль, що мчить по вулиці, або 220 вольт в звичайній домашній розетці. Правильна поведінка значно знизить ризик отримання травми і психологічних проблем згодом.

 

                Але, якщо все ж таки інцидент стався і Вас, чи когось із близьких Вам людей покусала собака слід звернутися до психолога, щоб запобігти паніці та боязні спілкування з тваринами на все подальше життя…

Щодо найтривожнішого – медичного аспекту: якщо собака Вас укусила настільки сильно, що Ви не можете пересуватися, площа ураження досить велика, то раджу Вам відразу ж викликати швидку медичну допомогу. Якщо ж Ви перебуваєте недалеко від місця проживання і можете пересуватися, то пройдіть в квартиру, ідіть у ванну кімнату, ретельно промийте рану водою з милом. Мило найкраще брати господарське, так як в ньому міститься велика кількість лугу. Незважаючи на сильний біль, тріть рану ретельно.

                Постарайтеся змити з поверхні шкіри всю слину тварини. Також лікарі рекомендують ретельно промити і глиб рани. Вся справа в тому, що слина могла бути занесена всередину Вашого організму разом із зубами. Тому доведеться максимально терпіти, щоб убезпечити свій організм від можливих наслідків. Зверху промитої рани полийте перекис водню. Шкіру навколо рани, яка також була пошкоджена, необхідно змастити йодом. Не намагайтеся відразу ж зупинити кровотечу. Кров може вимити залишки слини і сміття, яке може бути у Вашому організмі. Після того як промиєте рану, необхідно накласти на неї ватяну або марлеву пов'язку. Не затискайте сильно рану. Просто прикрийте її зверху і трохи прив'яжіть. Закріплюйте тампон за допомогою бинта або пластиру. У будь-якому випадку, одразу ж після укусу або після всіх первинних процедур, Вам необхідно звернутися за допомогою до фахівців. Зателефонуйте в травматологічний пункт або в лікарню. Всі послуги, які будуть Вам надані, мають бути абсолютно безкоштовними. Тільки кваліфікований лікар зможе повною мірою визначити глибину рани, можливі наслідки, він правильно обробить шкіру, зробить мінімальним ризик зараження крові. Проте найголовніша небезпека, яка може виникнути після укусу собаки - це сказ. Тому лікар у Вас запитає всі прикмети тварини: породу, умови, за яких стався укус, а також ряд інших питань, які допоможуть визначитися з подальшими діями.

                Головна небезпека, яка виникає при укусі собаки – ймовірність зараження сказом. Тому абсолютно необхідно звернутися в медичний заклад для проведення вакцинації від сказу, причому якомога швидше. Чим раніше проведена вакцинація, тим більша ймовір-ність успішного результату.

 

                Раніше покусаним собаками людям доводилося терпіти 40 хворобливих ін'єкцій у живіт. Сьогодні досить 5-6 уколів. Так що боятися не слід. Звичайно, і в цій процедурі мало приємного, але що не зробиш заради збереження не просто свого здоров’я, а життя.

Якщо собака домашня, потрібно знайти її господаря і дізнатися, чи була собака вакцинована від сказу і коли. Якщо собака із бездоглядних, потрібно описати лікареві якнайточніше зовнішній вигляд собаки, її поведінку, дати максимально точні координати місця події і по-можливості її знайти та поспостерігати за нею у подальшому.

Лікар повинен також отримати вичерпну інформацію про хронічні захворювання потерпілого, наявності алергії, вагітності і т.д. Іноді необхідно залишити хворого в стаціонарі, щоб уникнути можливих ускладнень. Якщо лікар призначив Вам курс вакцинації від сказу, під час проходження курсу і ще півроку після нього слід уникати вживання алкоголю, перевтоми, переохолодження та перегрівання.

 

                Для довідки: вірус сказу викликає важке ураження нервової системи. Збудник передається не тільки при укусі зі слиною, а й при попаданні в ранки (наприклад, при подряпинах) слізі, сечі хворої тварини. Джерелами зараження можуть бути собаки, кішки, миші та пацюки, лисиці, білки і, навіть, їжачки.

Тому в межах нашої статті поговоримо і про інших тварин:

                Укус кішки (кота). Кішка, на відміну від собаки, не може похвалитися залізною хваткою, так що її укус не призведе до яких-небудь серйозних каліцтв. Але не можна втрачати пильності! Котячий укус хоч і слабкий, але міткий: на всю довжину зуба, що в 50% випадків призводить до глибокого занесення інфекції. Крім того, на місці укусу може виникнути "хвороба котячої подряпини" (доброякісний лімфоретікулез). Спочатку на місці вже затягнувшогося укусу з'явиться невелика плямочка, яка перетвориться на ранку. Через кілька днів запалиться найближчий до постраждалого місцем лімфовузол, з'являться головний біль, слабкість, лихоманка. Потім все або повільно прийде в норму, або ускладниться менінгітом або іншими ураженнями нервової системи. Сказ при котячому укусі також може не обділити Вас своєю увагою, так що чергова баталія з "вусатим-смугастим" повинна обов'язково закінчитися у лікаря.

                Укус коня. Звичайно, це досить екзотичне пошкодження, поширене в основному в селах, на іподромах ... і зоопарках. Незважаючи на те, що щелепи коня не пристосовані для дроблення кісток, вони цілком можуть перекусити Ваш палець (відкушений разом з морквою палець - поширений випадок), тому при спілкуванні з парнокопитними потрібно дотримуватися деяких правил: всі ласощі давайте тільки з відкритої долоні, і не робіть різких несподіваних рухів - зір у коня слабкий і налякати його дуже легко. І без моїх порад зрозуміло, що відкушений конем палець - це "чудовий" привід звернутися до лікаря.

                Укус людини. Слабкі щелепи з лишком компенсуються масою всякої зарази в роті. За статистикою, саме укуси людини найчастіше супроводжуються інфекційними ускладненнями. Як не дивно, найбільш поширена і важка форма укусу - пошкодження суглобів пальців про зуби противника. Такі рани дуже часто запалюються, аж до зараження крові. До речі, кожен п'ятий укус здійснюється в процесі сексуальних контактів. Так що бережіть здоров’я своїх коханих і будьте стримані в своїх сексуальних фантазіях.

                Будь-який укус слід обробити, як звичайну рану, йодом, перекисом водню, зеленкою, спиртом, горілкою, потрійним одеколоном, розпеченою кочергою J- словом, продезінфікувати будь-яким способом, який сподобався.

 

                Якщо покусано через щільний одяг або легкий укус, тобто не до крові, то заразитися сказом неможливо. Як і СНІД, сказ не передається через повітря або шляхом дотику. Для зараження сказом потрібен прямий контакт слини скаженої тварини і людської крові.

Ознаки сказу: крайня агресивність собаки, піна з рота, підвищене слиновиділення, хрипкий і верескливий гавкіт. Якщо собака не поводиться агресивно, а вкусила з метою захисту своєї території або їжі, то, швидше за все, собака не заражена сказом. Скажені тварини гинуть досить швидко, тому ймовірність зустрітися з ними в місті вкрай мала.

 

                 Кожен городянин, напевно, не раз відчував легку нервозність при вигляді собаки, яка гуляє без повідка і намордника. А якщо це не просто середніх розмірів пес, а представник бійцівської породи, страх посилювався багаторазово. І здавалося б, до чого всі ці правила з утримання та догляду за домашніми тваринами, якщо кращий друг людини гуляє сам по собі, наводячи жах на перехожих, а господар на прохання переляканих людей забрати тварину спокійно відповідає "не бійтеся, вона не кусається". І добре, якщо Ви відбулися легким переляком. А от як захистити себе з юридичного боку, якщо тварина все ж завдала вам травму?

                … І ось сутичка зі звіром позаду, рану оброблено, нервове збудження більш-менш вдалося врівноважити – саме час подумати про юридичну сторону ситуації. Перш за все слід з'ясувати чи має звір власника, чи він бездомний.

                При укусі собаки, з його власника можна в судовому порядку вимагати відшкодування матеріальної шкоди. Це компенсація грошових коштів, витрачених на ліки та лікування. Крім того, Ви маєте право вимагати компенсацію у розмірі середньомісячного заробітку, якщо довелося якийсь час знаходиться на лікарняному. Щоб довести і визначити розмір завданої шкоди, доведеться збирати всі чеки за медикаменти і надати лист непрацездатності. «Потерпілому» так само варто звернутися в міліцію, щоб з'ясувати чи не було собаку нацьковано спеціально, чи мав власник корисливий намір у даній ситуації.

 

                Співробітники міліції зобов'язані прийняти таку заяву та ретельно перевірити викладені Вами факти про агресивну поведінку тварин і якщо все підтвердиться - притягнути до відповідальності господаря і спонукати його показати тварину ветеринарові для огляду.

                Далі, як Вам відшкодувати собі збитки від укусу? Перш за все, знайдіть свідків події. Свідком може бути будь-яка людина, хто щось бачив або знає з даного приводу. Дізнайтеся, хто господар собаки, направте йому претензію в письмовому вигляді з повідомленням про вручення, де вкажіть скільки Ви хочете отримати грошей і в які терміни. Претензія в даному випадку не є обов'язковою за діючими нині  законами, але, можливо, що господар тварини сам піде Вам назустріч, і не буде необхідності звертатися до суду, витрачаючи час та кошти на представника. Якщо господар уваги до Вашого прохання не виявив, однозначно необхідно йти до суду, і чим швидше Ви це зробите, тим краще для результату, тим більше шансів отримати грошове відшкодування. Будь-які зволікання в часі, у даному випадку – проти Вас. Якщо господар собаки не відомий -можна звернутися в міліцію або прокуратуру, для того, щоб його встановили. Якщо міліція не проявить належної уваги до Вашого звернення, такі дії можна оскаржити в прокуратуру. Відразу після події, в будь-якому випадку, треба факт укусу зафіксувати в травмпункті, про що отримати довідку. Якщо вам прописані перев'язувальні засоби, ліки, вітаміни та інше – слід всі рецепти і чеки зберегтиі, щоб потім долучити до справи.

 

                Всі медичні документи, амбулаторну карту, всі довідки та виписки з історії хвороби, виписки з журналу реєстрації викликів швидкої допомоги (якщо Ви її викликали) і опис стану відразу після укусу, особливо якщо там були зафіксовані нервовий стрес або шок - також збирайте для залучення до матеріалів справи. Взагалі, чим більше доказів у Вас буде - тим краще!

                Що взагалі можна вимагати? Вимагати у справі після укусу собакою можна: матеріальну та моральну шкоду. Матеріальна шкода - це все те, що Ви втратили із-за настання  даної події. Сюди включаються всі витрати на ліки, лікування та інше. Якщо Ви після укусу втратили працездатність - вимагайте компенсацію за дні, в які Ви вимушено не працювали, це називається «втрачений заробіток».  Моральна шкода, це особлива стаття Вашої позовної заяви. Норми цивільного кодексу про моральну шкоду містяться в окремих статтях і сформульовані наступним чином: «фізичні або моральні страждання, заподіяні громадянинові діями, що порушують його особисті немайнові права або посягають на інші нематеріальні блага які належать громадянину». Особисті немайнові права - це право за життя, здоров'я, особисту недоторканність громадянина, та інші. Так от, Ваше право на здоров'я було порушено, що зафіксовано у Вашій амбулаторній карті. До речі, здоров'я громадянина охороняється конституцією України, про що слід відобразити в позовній.

 

                Статтею 23 Цивільного кодексу України передбачено відшкодування моральної шкоди. Вона викладена наступним чином: «1. Особа має право на вiдшкодування моральної шкоди, завданої внаслiдок порушення її прав.

                2. Моральна шкода полягає:

                               1) у фiзичному болю та стражданнях, яких фiзична особа зазнала у зв'язку з калiцтвом або iншим ушкодженням здоров'я;

                               2) у душевних стражданнях, яких фiзична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведiнкою щодо неї самої, членiв її сiм'ї чи близьких родичiв;

                               3) у душевних стражданнях, яких фiзична особа зазнала у зв'язку iз знищенням чи пошкодженням її майна;

                               4) у приниженнi честi та гiдностi фiзичної особи, а також дiлової репутацiї фiзичної або юридичної особи.

                3. Моральна шкода вiдшкодовується грiшми, iншим майном або в iнший спосiб.

                Розмiр грошового вiдшкодування моральної шкоди визначається судом залежно вiд характеру правопорушення, глибини фiзичних та душевних страждань, погiршення здiбностей потерпiлого або позбавлення його можливостi їх реалiзацiї, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є пiдставою для вiдшкодування, а також з урахуванням iнших обставин, якi мають iстотне значення. При визначеннi розмiру вiдшкодування враховуються вимоги розумностi i справедливостi.

                4. Моральна шкода вiдшкодовується незалежно вiд майнової шкоди, яка пiдлягає вiдшкодуванню, та не пов'язана з розмiром цього вiдшкодування.

                5. Моральна шкода вiдшкодовується одноразово, якщо iнше не встановлено договором або законом.

 

 

Стаття 1168. Вiдшкодування моральної шкоди, завданої калiцтвом, iншим ушкодженням здоров'я або смертю фiзичної особи 

 

                1. Моральна шкода, завдана калiцтвом або iншим ушкодженням здоров'я, може бути вiдшкодована одноразово або шляхом здiйснення щомiсячних платежiв.

                2. Моральна шкода, завдана смертю фiзичної особи, вiдшкодовується її чоловiковi (дружинi), батькам (усиновлювачам), дiтям (усиновленим), а також особам, якi проживали з нею однiєю сiм'єю.

 

 

Стаття 1231. Спадкування обов'язку вiдшкодувати майнову шкоду (збитки) та моральну шкоду, яка була завдана спадкодавцем

                п. 4. Майнова та моральна шкода, яка була завдана спадкодавцем, вiдшкодовується спадкоємцями у межах вартостi рухомого чи нерухомого майна, яке було одержане ними у спадщину.

 

                                                           

                Конкретний розмір моральної шкоди визначає сам потерпілий, він же - позивач по справі. Тут повинні враховуватися всі ті моральні й фізичні страждання, які позивач зазнав внаслідок укусу тварини. До моральних віднесіть: переживання, безсоння, стрес, шок, жах від пережитого. До фізичних: біль, хворобливий стан, забиті місця, усілякі незручності й труднощі, необхідність лікування в лікарні, покупки ліків, інше.

                Потім, по порядку йдете в суд, приводячи з собою свідків події, якщо такі є. У суді підтримуєте позовні вимоги, розповідаєте як і що було, чим це підтверджується, і що Ви хочете отримати за позовом.

 

                Щодо правової регламентації такої події: з точки зору закону, собака - є джерело підвищеної небезпеки (ст. 1187 ЦК України), і саме на цьому слід зробити акцент. В ході розгляду справи повинні будуть заслухати Ваших свідків, дослідити письмові докази по справі: медичні акти, Ваші заяви в міліцію, Вашу претензію власнику собаки, і т.д. якщо Вас укусила собака бійцівської породи (пітбуль, стаффордширський террьер), рекомендую надати суду інформацію з приводу цієї породи - для залучення до матеріалів справи. Мова йде про підвищену небезпеку собак даних порід для оточуючих в силу їх великої агресивності, і того, що вони виводилися спеціально для ведення довгих боїв, вони дуже сильні, витривалі, мають схильність до нападу. Саме тому у ряді західних країн собаки таких порід заборонені до розведення взагалі.

Крім того, існують правила утримання домашніх тварин, які вказують на те, що собаку слід вигулювати в наморднику, на повідку, у спеціально відведених для цього місцях. У багатьох містах ці правила свої, мають деяку специфіку. Якщо собака гуляла без повідка і намордника, або в не облаштованому для цього місці, яке найчастіше і буває - про це слід сказати в ході судового розгляду Вашого позову.

 

                Позовну заяву можна скласти самому або звернутися до адвоката. У ній потрібно докладно викласти, що і як сталося, дату, час події, з ким Ви були або імена свідків, куди Ви зверталися і які документи підтверджують Ваші вимоги. При цьому номери, назви і дати видачі документів писати обов'язково. У позовній заяві детально викладіть вимоги про відшкодування моральної та матеріальної шкоди. Потрібні будуть довідки про Ваше здоров'я, про перенесений стрес або шок. Включіть в позов прохання про виклик в суд свідків. І останні підготовчі кроки:

                - заплатіть судовий збір за подачу позовної заяви, а квитанцію обов’язково збережіть. У разі виграшу справи ці витрати (і витрати на адвоката) Вам будуть відшкодовані;

                - зробіть по дві копії довідок та інших документів, два екземпляри копій прикладіть до позовної заяви, обумовивши в заяві, що оригінали для огляду надасте в судове засідання;

                - відправте пакет документів і позовну заяву в суд поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто принесіть і здайте в канцелярію суду.

                Приблизно через два тижні Вам поштою прийде Ухвала суду про порушення судового провадження та повідомлення про час і місце розгляду справи за позовною заявою з вказанням прізвища судді та зали судового засідання. В судове засідання йти краще вже з адвокатом!

 

                За підсумками розгляду справи буде винесено рішення суду, де позовні вимоги або задовольнять повністю або в частині або в їх задоволенні відмовлять. У разі незгоди з рішенням суду - можете оскаржити рішення у вищестоящий суд у передбачені законом терміни. У випадку задоволення Вашого позову, після отримання рішення суду, слід отримати виконавчого листа і вже з ним звертатися у виконавчу службу, де Вам допоможуть стягнути належні Вам кошти у примусовому порядку з особи, яка винна в тому, що Ви були вимушені ці витрати понести.

                В Україні існує цілий перелік порід собак, яких визнали потенційно небезпечними. У міру надходження нової інформації цей перелік змінюється і, звичайно, додається у вигляді доповнення до документа, який прописує правила утримання домашніх тварин. У кожному місті він свій, оскільки розробляється і затверджується органами місцевого самоврядування. Таким документом, наприклад, є "Правила утримання домашніх собак та котів». За правилами, які регулюють утримання і вигул собак, господарі зобов'язані запобігати проявам небезпечних дій з боку тварин щодо людей, інших тварин або майна. Більше того, вигул собак (супровід) без повідка і намордника у місцях, не призначених для вигулу, забороняється. А от власники собак, породи яких визнані небезпечними, повинні вигулювати своїх вихованців у нашийнику і наморднику навіть у спеціально відведених для цього місцях! Але всі ми розуміємо, що так має бути в ідеалі. А реальність, на жаль інша - з гострими іклами!

                Відповідальність за порушення порядку утримання собак або інших тварин встановлена в Кодексі України про адміністративні правопорушення. Проте ст. 154 КУпАП передбачає лише незначний штраф, навіть якщо таке порушення спричинило заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну. Розмір штрафу коливається від 3 до 5 неоподатковуваних податком мінімумів, що дорівнює сумі в 51 і 85 грн. При цьому на розсуд суду тварина може бути конфіскована. Погодьтеся, мізерна плата за покалічене чуже здоров'я і вимотані нерви. Мабуть, це одна з причин, по якій власники собак нехтують дотриманням правил утримання своїх вихованців.

                Безумовно, кримінальне законодавство містить норми, на підставі яких людину можна притягнути до відповідальності, якщо його собака когось покусала або загризла до смерті. Так, якщо собака серйозно покусала людину, це підпадає під дію двох статей Особливої частини Кримінального кодексу України, які передбачають покарання за злочин, вчинений з необережності. У ст. 128 КК України передбачається відповідальність за заподіяння тяжкого або середньої тяжкості тілесного ушкодження, вчиненого з необережності. А от ст. 119 КК вже передбачає відповідальність за серйозний злочин - вбивство з необережності. Однак ці норми дуже рідко застосовуються, оскільки правоохоронці воліють кваліфікувати діяння недобросовісних господарів, не виходячи за межі адміністративної відповідальності. Наприклад, якщо в результаті укусу тварини були заподіяні тілесні ушкодження середньої тяжкості, це буде кваліфіковано відповідно до норм КУпАП, а не КК України. Пояснення просте: у КК України відсутня спеціальна норма, яка б передбачала відповідальність за такий злочин, а в КУпАП вона виписана чітко в окремій статті.

 

                Досліджуючи дане питання, мені стало цікаво порівняти наше законодавство і зарубіжний досвід і от що з’ясувала:

                У Чикаго власник "небезпечної" собаки ризикує заплатити штраф 10 000 $, якщо його вихованець кого-небудь покусає.

                У Торонто (Канада) за незареєстровану в термін собаку стягується штраф  240 $. У випадку несплати штрафу, власника викликають до суду, і тоді штраф може вирости до максимального розміру -  5 тис. $.

 

                Цікаво, але в законодавстві 19 штатів США використовується принцип "першого укусу" (one bite law) - господар собаки, яка вперше вкусила людину, звільняється від будь-якої відповідальності за злочинне діяння його вихованця. Однак, якщо собака нападає на людину вдруге, то вона автоматично переходить в розряд "небезпечної" або "злої", і її господар несе за її поведінку повну відповідальність. У багатьох штатах США використання собаки для нападу на людину може бути прирівняне до використання зброї, наприклад ножа. У Каліфорнії будь-яка людина, що використала подібну зброю (не вогнепальна, застосування якого карається набагато жорсткіше) для нанесення тяжких тілесних ушкоджень, може понести покарання у вигляді тюремного ув'язнення строком до чотирьох років, або засуджена до штрафу розміром до  10 тис.$. У деяких випадках можуть одночасно застосовуватися і тюремне ув'язнення, і штраф.

 

                Підводячи підсумок, хочеться сказати, що якщо Ви добре ставитеся до всього світу, і в тому числі до людей і тварин, які Вас оточують, розумієте і заздалегідь спроможні передбачити наслідки поведінки кожного індивіду, то скоріше за все прочитане у цій статті носитиме для Вас інформативний характер і допоможе зорієнтуватися якщо навіть чужа, пересічна особа зіткнеться з подібною проблемою.

Дякую, що залишаєтеся зі мною, читаєте статті, розвиваєтеся і не залишаєтеся осторонь піднятих у моїх статтях проблем.

 

                Якщо у Вас виникають будь-які юридичні питання відносно відшкодування завданої шкоди,  і не лише власниками собак, звертайтеся за допомогою до адвоката Сьори Оксани Миколаївни за адресою м. Кіровоград, вул. Івана Олинського (Соціалістична), 68, оф. 2

               

Телефони: 095-337-44-63, 067-520-06-56.

 

Пишіть мені на електронну адресу:   Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript   

 

Контакты

  • контакты